Rzeczoznawca budowlany
Zajmujemy się opracowaniem ekspertyz budowlanych, opinii technicznych i ocen stanu technicznego w zakresie:
- diagnostyka budynków, konstrukcji i materiałów budowlanych,
- ocena stanu technicznego wszelkich budynków i budowli,
- badanie uszkodzeń i awarii budynków i budowli,
- oceny nośności elementów konstrukcyjnych, m.in. stropów, słupów, podciągów, fundamentów,
- wycena robót budowlanych,
- wyceny budynków i budowli do celów podatkowych.
Rzeczoznawstwo obejmuje ekspertyzy, opinie techniczne obiektów i robót budowlanych m.in. takich jak:
- budynków jednorodzinnych, mieszkań, budynków wielorodzinnych, osiedli mieszkaniowych, apartamentów,
- budynków użyteczności publicznej, szkół, przedszkoli, szpitali i przychodni, aptek, biur, hoteli, pensjonatów,
- hal produkcyjnych i magazynowych, centrów logistycznych, zakładów produkcyjnych, centrów handlowych i obiektów kubaturowych,
- budynków i obiektów w złym stanie technicznym, wadliwie wykonanych, dla potrzeb ustalenia jakości wykonanych robót budowlanych.
Analiza techniczna
Analiza techniczna jako szereg czynności zmierzających do prawidłowego zaplanowania prac remontowych wymaga kompleksowej diagnostyki budowlanej i jest nieodzowną częścią procesu renowacji, remontu, wzmocnienia i odbudowy budynków czy budowli.
Podstawą opracowania skutecznego programu prac remontowym jest diagnostyka budowlana budynku, poszczególnych elementów wykończeniowych i konstrukcyjnych. Na podstawie pomiarów, badań i analizy uszkodzeń można określić kolejność, sposób postępowania, zastosowanie działań wzmacniających i remontowych.
Skuteczna i kompleksowa diagnostyka budowlana prowadzi od ustalenia przyczyn uszkodzenia budynku, co pozwala na prawidłowe wykonanie skutecznego planu napraw, remontu, modernizacji obiektu.
Diagnostyka budowlana
Diagnostyka budowlana ma na celu zbadanie, udokumentowanie, ocenę i odpowiednie zaklasyfikowanie, określenie stanu rzeczywistego elementu budowlanego, parametrów technicznych materiałowych, nośności elementów konstrukcji. Podstawą diagnostyki budowlanej jest między innymi prawidłowy dobór badań fizyczno-chemicznych materiałów konstrukcji murowych, żelbetowych, stalowych bądź drewnianych. Problemy degradacji, uszkodzeń budynków i budowli wymagają pogłębionych badań i diagnostyki oraz kompleksowych rozwiązań projektowych.
Metodologię diagnostyki budowlanej można określić w kilku etapach:
- Rozpoznanie i określenie uszkodzeń.
- Pomiary inwetaryzacyjne i diagnostyczne.
- Analiza wyników pomiarów.
- Analiza statyczno-wytrzymałościowa.
- Ustalenie nośności elementów konstrukcyjnych.
- Określenie przyczyn uszkodzeń.
- Wnioski i zalecenia.
- Ustalenie sposobu i zakresu prac wzmacniających i remontowych.
W celu właściwych pomiarów wykorzystujemy najnowocześniejsze atestowane przyrządy i urządzenia pomiarowe przeznaczone do pomiarów i badań konstrukcji budowlanych.
Firma posiada między innymi urządzenie do lokalizacji i przebiegu zbrojenia w konstrukcjach żelbetowych Ferroscan PS250 Hilti, jest to jedyne tak profesjonalne i nowoczesne urządzenie do badania konstrukcji żelbetowych w tej części Polski.
Ponadto wykonujemy badania betonu młotkiem Schmidta typu N firmy Proceq do określania klasy betonu.
Wykonujemy też pomiary grubościomierzem ultradźwiękowym materiałów wykonanych ze: stali, aluminium, stopów Al, stopów CU, tworzyw sztucznych, szkła i innych.
Grubościomierz doskonale sprawdza się przy pomiarach konstrukcji jednostronnie dostępnych takich jak: kominy, silosy, ściany zbiorników i cystern, rur, rurociągów, kotłów, kadłubów statków, konstrukcji przemysłowych. Zaletą grubościomierza jest możliwość dokonania pomiaru ścian zbiorników zawierających szkodliwe substancje, rurociągów, kotłów, pracujących pod ciśnieniem, bez konieczności wyłączania ich z ruchu.
Szczegółowe parametry urządzeń i obszary zastosowania znajdziecie Państwo w zakładce DIAGNOSTYKA KONSTRUKCJI.
Do pomiarów diagnostycznych wykorzystujemy także wiele innych urządzeń, które są nieodzowne w pracy rzeczoznawcy budowlanego.